Adam Hofman - Prywatnie i w Polityce

Życie prywatne

Urodził się 23 maja 1980 roku w Kaliszu. Tam też ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im.
adam hofman
Ignacego Jana Paderewskiego, a po maturze wybrał studia politologiczne we Wrocławiu. Już jako student brał aktywny udział w życiu politycznym i został członkiem wrocławskiego NZS, a następnie założył i przewodniczył Forum Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest doktorantem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Prywatnie jest mężem Joanny Hofman i ojcem dwójki dzieci (Marysia i Jaś). Dał się również poznać jako miłośnik motoryzacji, zwłaszcza monocyklów, oraz sportów ekstremalnych (skoki ze spadochronem). Jego wielka pasją jest gotowanie.

Kariera polityczna

Na jego wybory polityczne i poglądy z pewnością istotny wpływ miało wiele czynników, lecz najczęściej wspomina się o postaci dziadka i ojca. Senior rodziny był żołnierzem podziemia oraz opozycjonistą, który przez komunistów został skazany na karę więzienia. Ojciec nie był represjonowany przez ówczesny aparat państwowy, lecz jako kierowca miał szansę odwiedzić Zachód i widział różnicę miedzy tym, jakie warunku życia panowały w Polsce za PRL-u, a jakie gwarantował ustrój demokratyczny. Dorastając w rodzinie przesiąkniętej duchem politycznej dyskusji, rozpoczął studia na politologii, by później przekuć teorie w praktykę.

Swoją poważną przygodę z polityką Adam Hofman rozpoczął jako doradca wiceprezydenta Wrocławia (obecny prezydent Rafał Dutkiewicz) a także pracował przy sejmowej Komisji Specjalnej ds. ustawy o lobbingu.
  • V kadencja Sejmu -  Adam Hofman pierwszy raz dostał się do Sejmu z listy PiS w 2005 roku, startując z okręgu konińskiego. Dwa lata później został wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego.\
  • VI kadencja Sejmu W 2007 roku - po raz drugi został wybrany posłem V kadencji w okręgu konińskim. Zdobył wówczas 15 824 głosów. W 2009 roku bezskutecznie kandydował do Parlamentu Europejskiego. W 2010 roku Adam Hofman objął funkcję rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu parlamentarnego tej partii.
  • VII kadencja Sejmu W 2011 roku -  z powodzeniem ubiegał się o reelekcję do Sejmu. Dostał 24 047 głosów. Tego samego roku (26 listopada 2011 r) został wybrany przez radę polityczną Prawa i Sprawiedliwości w skład komitetu politycznego tej partii.
Jego znaczenie polityczne wzrosło po odejściu z PiS Joanny Kluzik-Roztowskiej, a następnie Adama Bielana i Pawła Poncyljusza. Media spekulowały, że Hofman dołączy do trójki zbuntowanych i razem z nimi zbuduje PJN. Adam Hofman pozostał jednak wierny rodzimemu klubowi, udowadniając tym samym, że ma zmysł polityczny. Jego pozycja na arenie politycznej umocniła się od tego czasu, czego nie może powiedzieć o sobie trójka założycieli PJN.

Mistrz ciętej riposty

Adam Hofman dał się poznać jako polityk, który potrafi mówić otwarcie o tym, co myśli o rządzie Platformy Obywatelskiej. Jego cynizm i specyficzne poczucie humory zyskały sobie równe grono zwolenników, jak i przeciwników. Koledzy posłowie podkreślają, że Hofman bywa cyniczny, a nawet zbyt pewny siebie, jednak przede wszystkim zaznaczają, że przy tym jest pracowitym i sprawnym strategiem.
  • Mentalność Radosława Sikorskiego jest mentalnością ministra PZPR (o wpisie Radosława Sikorskiego na Twitterze, w którym nazwał powstanie warszawskie „narodową katastrofą”)
  • Z Ziobrą jest tak: miał być delfinem, chciał być rekinem, a został leszczem. Będę występował w obronie zaatakowanej przez tych facetów, damskich bokserów, pracownicy mojego biura Ilony Klejnowskiej. (o Zbigniewie Ziobrze i oskarżaniu PiS przez Solidarną Polskę o szpiegowanie)
  • To było wysłanie nam ryby owiniętej w gazetę. (o pomyśle, aby Janusz Palikot wstąpił do zespołu badającego katastrofę smoleńską)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz